شستشو و نگهداری, نکته

3نکته مهم در خرید پارچه ژاکارد

پارچه ژاکارد

پارچه ژاکارد از محبوبترین پارچه ها است که باید در هنگام خرید پارچه ژاکارد به نکات مصرفی و کاربرد، شیوه نگهداری و شستشو و مواردی از این قبیل توجه داشت، اما 3 نکته مهم در خصوص پارچه های ژاکارد عبارت اند از:

 

 1. شستشو و نگهداری پارچه ژاکارد

شستشو در پارچه ژاکارد به نوع آن پارچه بستگی دارد به دلیل تنوع در بافت این پارچه ها که مصارف مختلفی دارند نوع شستشو نیز با یکدیگر متفاوت است اما نکاتی که در شستشو این پارچه به ما کمک می‌کند عبارت است از:

 • هرگز از مواد سفیدکننده در شستشو پارچه ژاکارد استفاده نکنید در بسیاری از موارد شستشو استفاده از دستمال مرطوب می‌تواند باعث تمیزی شود در مواردی مانند روتشکی ایجاد یکسری لک را می‌توان اینگونه تمیز کرد.
 • پس از شستشو این پارچه جهت آبگیری آن این پارچه را از پشت آبگیری کنید تا به بافت آن آسیبی وارد نشود.
 • از شوینده های با قدرت پاک کنندگی بسیار بالا استفاده نکنید چون در این پارچه طرح ها به صورت بافت می‌باشند احتمال رنگ دادن، کاهش کیفیت پارچه و آسیب به بافت وجود دارد.
 • پس از شستشو از تماس مستقیم این پارچه با نورخورشید جلوگیری کنید و در یک تماس غیرمستقیم عملیات خشک کردن را انجام دهید همچنین بجای آویزان کردن این پارچه را برروی سطح پهن کنید تا خشک شود.
 • پارچه های ژاکــاردی که بافت نسبتا مستحکمی دارند و لطافت پایین تر هست را می‌توان  با دست یا در ماشین لباسشویی با دمای ۳۰ درجه شست.
 1. کاربرد و مصارف پارچه ژاکارد

درهنگام خرید پارچه ژاکارد باید به این نکته توجه کرد که برای چه مصرفی پارچه خریداری می‌شود اکنون به مصارف این پارچه می‌پردازیم:

 • دوخت لباس های مجلسی، کت شلوارهای مجلسی و دوخت مانتو

رایج ترین استفاده پارچه ژاکارد استفاده این پارچه به عنوان لباس است.

 • رومبلی و استفاده در دکوراسیون خانه
 • روتشکی و تخت خواب

از این پارچه به دلیل لایه های تنفسی مناسبی که دارد به عنوان رو تختی استفاده می‌شود حتی لازم به ذکر است که از مدل پارچه ژاکارد پنبه‌ای در تولید تشک های طبی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • پرده

پارچه ژاکارد به دلیل بافت های برجسته و ظاهر مجلل و شیکی که دارد به انواع پرده در دکوراسیون های هتل ها، تالار و رستوران ها به جشم می‌خورد.

برای خرید پارچه ژاکارد و مطمئن شدن از انتخاب درست خود جهت استفاده کالا کارشناسان پارچه عاقبتی پاسخگو سوالات شما هستند.

 1. قیمت پارچه ژاکارد

اما شاید تعیین کننده ترین عامل در خرید پارچه ژاکارد بتوان قیمت این پارچه دانست. با تنوع در نقش و طرح های مختلف این پارچه قیمت های آن در مصارف گوناگون متفاوت است به طور مثال پارچه ژاکارد استفاده شده در رومبلی و پرده از ضخامت و طرح های متفاوتی نسبت به پارچه ژاکارد لباس مجلسی دارد و طبیعتا قیمت بالاتری نیز برخوردار است و همچنین  با توجه به وارداتی بودن این پارچه تغییرات نرخ ارز این محصول را نیز دستخوش تغییرات می‌کند با مشاهده قیمت های پارچه ژاکارد و استعلام آنها می‌توانید بهترین انتخاب را در هنگام خرید داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *