شستشو و نگهداری, نکته

4 نکته طلایی در خرید پارچه تدی

در هنگام خرید پارچه تدی باید به مواردی حتما توجه داشت در این مقاله سعی کرده ایم تمام نکاتی که لازم هست در خصوص پارچه تدی بدانید را با شما به اشتراک بزاریم تا در هنگام خرید پارچه تدی دچار مشکل نشوید.

پارچه تدی چیست؟

پارچه تدی همانطور که از نام این پارچه نیز استنباط می‌شود یادآور خرس های عروسکی هستند که در خونه اکثر ما موجود است و این پارچه نیز از نوع پارچه های زمستانی که به دلیل بافت، تراکم (کم بودن منافذ پارچه) و ضخامتی که داراست خرید پارچه تدی را مناسب فصل های پاییز و زمستان کرده است. جنس این پارچه گرم از الیاف چندلایه و پشم بوده و سطح کاملا نرمی را داراست.

نکته1: مزیت های پارچه تدی

درهنگام خریدپارچه تدی یکی از مواردی که موجب انتخاب این پارچه برسایر پارچه ها می‌شود وجود حالت لانه زنبوری بوده که اثربخشی مناسبی برای این پارچه بر بدن ایجاد می‌کند که به پوست شنا امکان تنفس و همانند سایر الیاف مصنوعی تنفس پوست را مدخل نمی‌کند.

نرمی و لطافت این پارچه موجب شده تا در هنگام پوشیدن این لباس همانند سایر لباس های زمستانی پوست شما خورده نشود و احساس لطافت و نرمی همراه با حس دلپذیر گرما را در روزهای سرد زمستان به همراه آورد.

نکته2: معایب پارچه تدی

در خصوص پارچه های تدی در واقع یکی از مزیت های این پارچه سبب عیب آن نیز می‌شود، همانطور که در قسمت قبل بیان گردید این پارچه ها الیاف و نوع بافتی زنبوری شکل دارند که شرایط تنفس را برای پوست شما ایجاد می‌کنند همین امر موجب شده تا در هنگام برش این پارچه ریزش داشته باشد که امر در هنگام خرید پارچه تدی کاملا مشهود است البته باید اشاره کرد که این موضوع پس از دوخت دیگر مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

نکته3: موارد کاربرد پارچه تدی

در این قسمت به کاربرد و مصارف پارچه تدی می پردازیم، پارچه تدی ویژگی های از جمله نرمی و لطافت، ضخامت و گرما مناسب را دارد یکی از مصارف این پارچه در پالتو است که علاوه بر گرما مناسب به دلیل وجود رنگبندی های زیاد جذابیت های منحصر بفرد را ایجاد می کند در پارچه عاقبتی انواع رنگبندی ها را در پارچه تدی قرار داده ایم.

کاربرد دیگر برای استفاده از پتو می‌باشد که با بدلیل لطافت و نرمی و گرما گزینه بسیار مناسبی است و بدلیل وجود بافت های زنبوری لایه های تنفسی سبب تنفس پوست می‌شود و گزینه ای بسیار مناسبی برای خواب می‌باشند.

کاربرد دیگر پارچه تدی به عنوان حوله حمام می‌باشد پوست پس از استحمام منافذ آن بسیار حساس و باز هستند پس بسیار مهم است با حوله‌ای خود را خشک کنید که از لطافت، جذب آب مناسب و آسیبی به پوست شما وارد نکند.

اما یک کاربرد پاییزه جذاب این پارچه استفاده از آن برای دوخت هودی است که بدلیل رنگبندی های جذاب و همچنین مقرون بصرفه بودن این پارچه یکی از مصارف کلیدی آن به شمار می‌رود که در بین بانوان طرفداران زیادی را در سال های اخیر پیدا کرده است.

نکته4: شستشو و نگهداری

شسشتو و نگهداری پارچه تدی امری بسیار ساده است تنها کافی است به چند نکته توجه داشته باشید

  • پارچه تدی در هنگام شستشو پرز می‌دهد پس باید در هنگام شستشو با ماشین لباسشویی آن را به تنهایی بشویید تا به سایر لباس های شما آسیبی وارد نشود.
  • لباس هایی که از جنس پارچه تدی می‌باشند پس از شستشو به دلیل جذب آب بالا این پارچه به صورت قابل توجهی افزایش وزن خواهند داشت بهتر است پس از شستشو آن ها در جایی پهن کنید تا خشک شوند به جای آویزان کردن این لباس ها
  • در هنگام شستشو از موارد سفیدکننده استفاده نکنید زیرا باعث بور شدن لباس و کاهش عمر مفید لباس شما ‌می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *